26.04.2021

Dzień dobry

Zbliża się rowerowy maj, już za tydzień startujemy i aktywnie spędzamy czas. Mam nadzieję że rowety przygotowane i czekają w gotowości. Osoby które nie biorą udziału w kampani również zachacam do jazdy na rowerze. Jest to jedna z najbardziej ulubionych aktywności przez dzieci i młodzież ponieważ mozna ją uprawiać bez względu na wiek i płeć.

Jazda rowerem pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Używając dwóch kółek pozbywamy się wszelkich negatywnych emocji, relaksujemy się oraz poprawiamy swój nastrój. W czasie wyprawy rowerowej rozwiązanie problemów przychodzi łatwiej niż nam się może wydawać. Takie obcowanie ze sobą samym dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Wyprawa przed siebie jest okazją do odprężenia oraz relaksu. Nie potrzebujesz też najdroższego sprzętu, aby czerpać przyjemność z jazdy bicyklem.

Regularna jazda rowerem sprawia wiele radości. Jednak to nie wszystko. Wysiłek fizyczny, który wkładamy w codzienną jazdę, pozytywnie wpływa na nasz organizm. Przecież nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. To właśnie rower daje nam możliwość aktywnego, ale nade wszystko zdrowego wypoczynku. Jeżdżąc rowerem uruchamiamy nasze mięśnie, te potrzebując do pracy energii spalają zbędne kalorie z naszego organizmu. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas jazdy uruchamiane są niemal wszystkie grupy mięśniowe naszego organizmu. Szczególnie mocno pracują mięśnie nóg. To właśnie dzięki regularnej jeździe rozwijają się łydki, czy mięśnie dwugłowe oraz czworogłowe uda. Intensywnie pracują też mięśnie pośladków, co w rezultacie wpływa na ich lepszy wygląd. Poruszając się rowerem wspomagamy naszą przemianę materii, co też przyczynia się do spalania nadmiaru kalorii. Korzystając z dwóch kółek możemy spalić nawet 500kcal w ciągu godziny. Rezultat ten jest uzależniony od intensywności jazdy.

Systematyczna jazda wpływa pozytywnie na stan naszego serca oraz odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Prawidłowy poziom cholesterolu zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, a także zawału serca. Regularny wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę, a także wzmacnia nasz układ odpornościowy, przez co stajemy się bardziej odpornymi na wszelkie choroby. Ciekawostką jest fakt, że chcąc pozostać jak najdłużej w dobrej kondycji i zdrowiu powinniśmy spalać około 300kcal podczas jednej aktywności fizycznej każdego dnia. Wynika z tego, że wystarczy pół godziny intensywnej jazdy codziennie, a nasz organizm odpłaci się nienagannym zdrowiem. Kolejnym argumentem, na który warto zwrócić uwagę jest wpływ jazdy jednośladem na mózg człowieka. Pedałując dotleniamy mózg, dzięki czemu ten lepiej pracuje, co ma wpływ chociażby na łatwość zapamiętywania. Wybierając rower wzmacniamy nasze mięśnie, a także kręgosłup. Warto tutaj zauważyć, że ta forma wysiłku fizycznego polecana jest dla osób mających problemy ze stawami kolanowymi. Jeżdżąc są one mniej obciążone niż ma to miejsce w przypadku biegania. Z pewnością dwa kółka przyczyniają się do utrzymania naszego zdrowia w jak najlepszej kondycji po długie lata.

Jazda na rowerze to świetny sposób na poznanie swojej najbliższej okolicy. Często bywa tak, że mieszkając w danym miejscu tak na prawdę nie znamy najbliższego otoczenia. Dzięki niemu możemy w szybki sposób poznać swoje otoczenie. Odkrywanie okolicznych zaułków to niesamowity plus rowerowej rekreacji. Innym atutem sięgania po jednoślad jest dbanie o środowisko. Dzięki niemu nie wpływamy negatywnie na stan naszego otoczenia.

Proszę o zapoznanie się z plikami.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych podczas jazdy na rowerze. Nie korzystajcie ze słuchawek ani z telefonu podczas jazdy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 153349685_4174232685985599_8814783427274616966_o-1-410x1024.jpg

Polecane strony:

http://www.rowerowyplock.pl/

http://www.rowerowyplock.pl/tag/trasy/

Także zachęcam was do aktywności fizycznej w wolnym czasie. Zabierajcie rodzinę i wyruszcie w rowerową podróż.

Na koniec trochę ruchu.

Pozdrawiam i do zobaczenia w czwartek na Teams ( załóżcie strój sportowy), piątek jest dniem wolnym a po majówce widzimy się na lekcjach wychowania fizycznego w szkole!!!

23.04.2021

Dzień dobry

Dzisiejszym tematem jest technika zagrywki piłki sposobem dolnym w siatkówce.

Zagrywka jest to wprowadzenie piłki do gry z dowolnego miejsca, na przestrzeni trzech metrów za końcową linią boiska, z prawej jej strony, uderzeniem ręką w dowolny sposób przez prawego zawodnika obrony.

Zagrywka dolna – Najbardziej prosta w wykonaniu oraz bardzo pewna w użyciu, dlatego od niej zaczynamy naukę wprowadzania piłki do gry.

Zagrywka jest jedynym elementem techniki gry, którego wykonanie jest wyizolowane, nie zależy więc do współdziałania pozostałych członów zespołu. Wykonanie zagrywki powinno następować tylko wówczas, kiedy cały zespół zawodnika zagrywającego jest ustawiony i gotowy do gry.

W metodyce nauczania zagrywek uwzględniamy stopniowe przechodzenie od najłatwiejszych form wprowadzania piłki do gry, od zagrywki dolnej do bocznej, poprzez boczną do trudniejszych zagrywek atakujących (zagrywka hakiem, tenisowa).

Prawidłowa technika

Zawodnik stoi w małym wykroku, twarzą zwrócony do siatki, piłka przed podrzutem spoczywa na lewej ręce (przy uderzeniu prawą ręką) przed prawym barkiem. W czasie podrzutu piłki wykonujemy zamach ręką uderzającą do tyłu z równoczesnym nieznacznym obniżeniem postawy. Uderzenie piłki następuje przez wahadłowy ruch ramion do przodu, który towarzyszy mały skręt tułowia i wyprost nóg w stawach kolanowych.

Zagrywka dolna w warunkach domowych.

https://ewf.h1.pl/student/?token=lyA8BvNVeiu7fstxaNkSHtHYxNrSNqG6CurhS32Kd5VX2pK4i8

Na koniec szósty odcinek przygód Oli i Stasia.

Haikyu – Anima o siatkówce polecana przez Eryka.

https://www.cda.pl/video/6126395cf

Pozdrawiam i miłego weekendu.

19.04.2021

Dzień dobry

Na początek rytmiczna rozgrzewka.

Dzisiejszym tematem będzie atletyka terenowa a dokładniej marszobiegi, które są jedną z najpopularniejszych form wspomnianej atletyki terenowej.

Do atletyki terenowej zaliczamy:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie atletyka-terenowa-1024x451.png

Proszę o zapoznanie się z przygotowanym dokumentem.

Prezentacja

Marszobiegi to aktywność dla wszystkich dlatego zachęcam do skorzystania z niej o każdej porze a także temperaturze powietrza. Oczywiście trzeba zadbać o odpowiedni ubiór do warunków atmosferycznych.

A na koniec trochę zabawy – gra online z Moniką Pyrek.

Do ćwiczeń przygotuj:

  • Wygodny strój do ćwiczeń
  • Komputer do odtworzenia filmu z grą

Pozdrawiam i cały czas czekam na wasze wyniki skoku w dal.

16.04.2021

Dzień dobry

Dzisiejszym tematem jest rzut z biegu po kozłowaniu tzw. dwutakt, którego tak dzielnie uczyliśmy się w szkole.

Proszę o zapoznanie się z przygotowanym dokumentem.

Od 19 kwietnia można uprawiać sport na świeżym powietrzu wiec zachęcam do ćwiczeń dwutaktu i nie tylko na naszym pięknym orliku w Słupnie.

https://www.gawex.pl/wiadomosci/wideo/5008/SPORTOWE-ABC

A na koniec trochę ruchu w domu.

A na koniec piaty odcinek przygód Oli i Stasia.

Pozdrawiam i czekam na wasze wyniki skoku w dal z miejsca.

12.04.2021

Dzień dobry

Na początek muzyczna gimnastyka.

Dziś tematem lekcji będzie Ringo. Poznacie podstawowe informacje o ringo a także przepisy gry.

Ringo to przykład wszechstronnego sportu dla każdego. Tę grę cechuje prostota rozgrywki i łatwość organizacji. Można grać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w hali. Udowodniono, że specyfika ruchowa gry w ringo wpływa korzystnie na zdrowie dzieci i osób dorosłych. Ringo to ciekawa forma rekreacji. Ten sport daje po prostu dużo radości.

Proszę o zapoznanie się przygotowaną dla was prezentacją.

Przepisy gry w Ringo.

Ringo – sport dla wszystkich!

Czwarty odcinek przygód Oli i Stasia.

https://www.youtube.com/watch?v=Veacl9J-yrQ&t=4s

Pozdrawiam

09.04.2021

Dzień dobry

Kolejny tydzień pracy zdalnej kończymy lekkoatletyką a dokładnie technika startu niskiego i wysokiego.

Ćwiczenia startów do wykonania w warunkach domowych.

https://ewf.h1.pl/student/?token=nc7i3DMF4FEezjmBfRe8tCePy2ONZ98gQ9fn9EVjroRxBw3Zoc

https://ewf.h1.pl/student/?token=g9vYHbA5UuXASbtN5JaigF9oaFG6Ocmet33lZofXqVmcoLr81T

Start niski z bloków startowych. Kliknijcie na + aby dowiedzieć się więcej informacji.

Zobaczcie jak wygląda trening.

A na koniec praca domowa.

Wykonajcie w domu w obecności osób dorosłych skok w dal obunóż z miejsca. Odległość skoku proszę odmierzyć swoimi stopami. Poproście rodziców aby wysłali informacje do mnie na Mobidzienik z ilością zmierzonych stóp. Uważajcie na bezpieczeństwo swoje i osób dorosłych.

Prezentacja z wczorajszej lekcji.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

Polska Wielkanoc – specjały regionalne - Ogólnopolski Informator Masarski

Zbliżają się Święta Wielkanocne więc życzę wam i waszym najbliższym spokojnych Świąt, smacznego jajka, mokrego śmigusa dyngusa, oczywiście zdrowia i dużo aktywności fizycznej.

29.03.2021

Witam

Dzisiejszym tematem będzie Capoeira. Poznacie historie tej sztuki walki oraz podstawowe informacje.

Capoeira to sztuka walki wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Jej główną formą jest poruszanie w rytm muzyki, akrobatyka i kopnięcia. Ataki mają być nieprzewidywalne i zaskakujące, a ruchy płynne i taneczne. Trenować ją może każdy, w każdym wieku, każdej płci – zawsze można zacząć i świetnie się przy tym bawić, dzieląc pasję z innymi.

Więcej informacji w przygotowanej dla was prezentacji.

Czym jest Capoeira?

Muzyka która najczęściej pojawia się podczas jogo – walki.

Mikołajkowy pokaz Capoeira w Słupnie grupy Muzenza.

Podstawy Capoeira w warunkach domowych. Jest tam zawarty m.in. podstawowy krok „ginga”. Spróbujcie go poćwiczyć w domu!!!

Pozdrawiam i zachęcam do zapisywania się na „Rowerowy Maj”.

26.03.2021

Dzień dobry

Chciałbym wam przedstawić technikę biegową na krótkich i długich dystansach. Wiem że niektórzy z was korzystają z aktywności fizycznej w tym trudnym okresie dlatego też możecie poprawić swoją technikę biegu.

Technika biegania.

Jak biegać poprawnie.

https://lepiejbiegac.pl/2017/09/technika-biegu/

A na koniec odejdźcie od komputerów i trochę ruchu dla zdrowia.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

22.03.2021

Witam wszystkich

Dziś pierwsza lekcja zdalna w roku 2021. Lepiej było by mieć wf na naszej sali ale niestety przyszło nam pracować zdalnie.

Na początek rozgrzewka.

Dzisiejszym tematem będzie nasza cecha motoryczna gibkość.

Gibkość – zdolność człowieka do osiągania dużej amplitudy w wykonywanych ruchach. Ćwiczenie gibkości ma za zadanie przygotowanie aparatu ruchu do realizacji zadań startowych oraz opanowanie racjonalnej techniki.

Do czynników wpływających na rozwój gibkości zalicza się:

  • elastyczność więzadeł i ścięgien,
  • mięśnie okalające staw oraz te, które biorą udział w pracy stawu,
  • wiek i płeć,
  • temperatura ciała, a także temperatura określonego mięśnia,
  • pora dnia i temperatura w miejscu ćwiczenia,
  • poziom siły mięśni,
  • zmęczenie i stan emocjonalny.

Ćwiczenia gibkości do wykonania w warunkach domowych. Zakręć 5 razy ruletką i wykonaj wylosowane ćwiczenie. Pamiętaj żeby ćwiczenia wykonywać w obecności osoby dorosłej.

Indywidualne ćwiczenia kształtujące gibkość.

Objaśnienia skrótów: p.w. – pozycja wyjściowa, RR – ręce, NN – nogi

A na koniec trochę zabawy. Gry i zabawy do wykonania w domu.

Pozdrawiam i widzimy się w czwartek o godz. 12.00 na Teams.

21.12.2020

Witam was na ostatniej lekcji wychowania fizycznego w roku 2020.

Już za chwilę Święta Bożego Narodzenia i po Nowym roku ferie zimowe. Będą to zupełnie inne ferie niż zwykle dlatego pamiętajcie o wypoczynku, ale wypoczynku aktywnym.

Przygotowałem dla was prezentacje o wypoczynku aktywnym, jak również poznacie co to jest bierny wypoczynek i jego przykłady. Mam nadzieje że dla wszystkich z was będzie to wypoczynek aktywny.

Tuż przed Świętami trochę ćwiczeń. Dziś ćwiczenia z Eflem.

Na koniec trochę zabawy

https://www.janauczycielka.blog/2020/12/swiateczne-puzzle-gra-interaktywna.html?spref=fb&fbclid=IwAR1_hGKZfknNN_nA1U8CZZQLZQaqqqAipJU-JXhSdG9RlzCr-qLMeEL4aDs

Jeśli nie macie jeszcze ubranej choinki to tutaj można ubrać swoją

https://www.janauczycielka.blog/2020/12/ubierz-choinke-gra-interaktywna.html?spref=fb&fbclid=IwAR3d-dbWN5vZdYsw5bWKTzcFHk76DMc_j9GVgGWYEUVBCeX3131apCkSrRM

Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt, bogatego Mikołaja, szczęśliwego Nowego Roku oraz bezpiecznych ferii. Do zobaczenia w 2021 roku.

18.12.2020

Witam

Tematem dzisiejszej lekcji będą odbicia piłki siatkowej sposobem górnym.

Proszę o zapoznanie się z prezentacją.

Proszę zwrócić uwagę na ułożenie dłoni w tzw. koszyczek oraz prawidłową postawę siatkarską.

Alfabet sportowy – do każdej litery jest przyporządkowane dane ćwiczenie. Wykonajcie ćwiczenia swojego imienia i nazwiska.

Pozdrawiam

14.12.2020

Dzień dobry

Na lekcjach wychowania fizycznego wyróżniamy rzuty do celu i rzuty na odległość. Jeśli chodzi o rzuty do celu poznaliście rzuty do kosza. Dziś chciałbym wam przedstawić rzuty do celu w warunkach domowych.

Zabawa rzutna

A na koniec wyprawa w kosmos!

Pozdrawiam

11.12.2020

Witam wszystkich

Dziś chciałbym wam przedstawić cechy motoryczne człowieka, które kształtujemy na lekcjach wychowania fizycznego.

Proszę o zapoznanie się z przygotowanym dokumentem.

Jedną z tych cech jest skoczność na której się dziś skupimy.

Technika skoku w dal, którą ćwiczyliśmy na lekcjach.

A na koniec trochę zabawy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 130319530_181777276968491_4568636289610104687_n.jpg

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę!!!

07.12.2020

Dzień dobry

Dziś poznacie zasady gry w dwa ognie.

Gra w dwa ognie kiedyś bardzo popularna zabawa podwórkowo – drużynowa a w dzisiejszych czasach często wykorzystywana gra w szkole na lekcjach wychowania fizycznego.

Do gry potrzebujemy:

  1. Dużej powierzchni, na której możemy grać np.: boisko, spory kawał podwórka lub sala gimnastyczna.
  2. Piłki, najlepiej gra się używając piłki do siatkówki – mniej boli niż oberwanie piłką np. do koszykówki, a i piłka jest poręczniejsza.
  3. Chętnych do grania, minimum 6 osób, a maksymalnie ile się zmieści na wyznaczonych polach.
Boisko dzielimy na dwa równe pola, tak jak to widać na obrazku. Uczestników grupujemy w dwie drużyny z taką samą liczbą zawodników. Na polach ustawiają się uczestnicy gry, na obrazku – zieloni i niebiescy. Każda z drużyn wybiera spośród osób swojego zespołu „matkę”, która staje za linią pola przeciwnej drużyny, widać to na obrazku – samotne niebieski i zielony punkt. Zawodnicy ustawieni.

Teraz cała zabawa polega na tym aby zbić zawodników przeciwnej drużyny czyli:

  • losujemy (np. rzut monetą ), która z „matek” zaczyna grę,
  • zbijamy przez trafianie piłką przeciwników (przy czym nie zbijamy w głowę),
  • zbijać mogą „matki” oraz osoby z drużyn , które przechwycą piłkę i jej nie upuszczą,
  • nie zbija się „matek”,
  • osoba trafiona piłką schodzi z boiska,
  • nie liczą się zbicia, jeżeli: piłka odbiła się od ziemi zanim trafiła zawodnika, lub zawodnik po prostu złapał piłkę, lub zawodnik został trafiony, ale ktoś z jego drużyny złapał piłkę zanim dotknęła ona podłoża,
  • zawodnicy mogą uciekać przed zbijaniem tylko w obrębie wyznaczonego dla nich pola,
  • jeżeli piłka wypadnie poza boisko, przejmuje ją „matka”, w której stronę piłka leciała,
  • wygrywa drużyna, która pierwsza zbije wszystkich zawodników drużyny przeciwnej.

A na koniec ćwiczenia z kostką.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie rzuc-kostka1.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie rzuc-kostka2.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie rzuc-kostka3.png

Wirtualna kostka.

Pozdrawiam

04.12.2020

Dzień dobry

Dziś temat z edukacji zdrowotnej a dokładnie o postawach ciała. Dowiecie się co oznacza termin postawa ciała, poznacie dwie podstawowe wady postawy oraz błędy postawy podczas wykonywania czynności.

Proszę o zapoznanie się z prezentacją.

Błędy podczas wykonywanych czynności.

Pozdrawiam

30.11.2020

Dzisiaj przedstawię wersję „poprawnego” rzutu jednorącz w koszykówce.

POZYCJA RZUTOWA.

  1. Stopy rozstawione na szerokość bioder.
  2. Palce stóp skierowane w kierunku kosza.
  3. Biodra ugięte
  4. Stopy ustawione płasko na podłożu.
    Bardzo ważnym jest, aby w trakcie uginania bioder pięty nie unosiły się.
  5. Piłka trzymana oburącz na wysokości brzucha (pozycja potrójnego zagrożenia/pozycja rzutowa).
  6. Ręka rzucająca z tyłu piłki, ręka prowadząca z boku. Palce ręki rzucającej szeroko rozstawione, ułożone płasko na piłce (wielu młodych zawodników rzuca opuszkami palców). Przestrzeń między palcem wskazującym a środkowym na środku piłki. Dłoń ustawiona pod kątem 90 stopni w stosunku do przedramienia. Staw łokciowy zgięty pod kątem 90 stopni. Łokieć przywiedziony do ciała.

Technika rzutu do kosza. Można wykorzystać gumowe piłki lub pluszaki.

A tutaj przykład drabinki koordynacyjnej. W czwartek ćwiczymy na własnych przygotowanych drabinkach koordynacyjnych (z koszulek, skarpetek, maskotek itd.). Liczę na waszą inwencje twórczą.

Pozdrawiam

27.11.2020

Dzień dobry

Zostając przy ćwiczeniach z przyborami dziś chciałbym wam przedstawić ćwiczenia z wykorzystaniem skakanki.

Zapoznajcie się z prezentacją.

Ćwiczenia dla dzieci.

Trzeci odcinek przygód Oli i Stasia

https://www.youtube.com/watch?v=HSN9mM6lyzU&t=12s

Pozdrawiam

23.11.2020

Witam was na kolejnej zdalnej lekcji wychowania fizycznego.

Na początek rytmiczna rozgrzewka.

Ćwiczenia na czworakach

Przykładowa zabawa na czworakach.

,,Tunel”dzieci ustawiają się w dwóch rzędach i stają w rozkroku. Ostatnie dziecko w rzędzie przechodzi na czworakach przez tunel i staje na początku. Wszystkie dzieci kolejno przechodzą przez tunel.

Trzeci odcinek przygód Oli i Stasia.

https://www.youtube.com/watch?v=HSN9mM6lyzU

Pozdrawiam i do zobaczenia w czwartek na Teams.

20.11.2020

Witam wszystkich

Dzisiejszym tematem jest piłka nożna. Poznacie przepisy gry oraz ćwiczenia z prowadzenia piłki. Pamiętaj, że ćwiczenia fizyczne możesz wykonywać jedynie pod opieką osoby dorosłej, która zadba o bezpieczeństwo.

Podstawowe przepisy gry w piłkę nożną.

Ćwiczenia, które można wykonać w domu pod opieka osoby dorosłej.

https://ewf.h1.pl/student/?token=dnpWk3di2abCtgzlkLCff6AVtWwiqf93rOakSksryRzxqYZvCr

A na koniec kolejny odcinek przygód Oli Stasia.

https://www.youtube.com/watch?v=ZzYZFbO0CAY

Pozdrawiam

16.11.2020

Dzień dobry

Dziś chciałbym wam przedstawić prawidłowe postawy ciała podczas nauki zdalnej i ćwiczenia, które można wykonać w domu.

Prawidłowa postawa ciała przed komputerem.

A tu ćwiczenia, które można wykonać w domu – wycieczka do zoo.

Na koniec trochę zabawy – wykreślanka

Pozdrawiam i do zobaczenia w czwartek na Teams.

13.11.2020

Dzień dobry

Dzisiejszym tematem będzie kozłowanie piłki w koszykówce.

Kozłowanie – w koszykówce jest przemieszczaniem żywej piłki przez zawodnika ją posiadającego, poprzez odbijanie jej o parkiet boiska, toczenie po podłożu lub celowe odbijanie od tablicy kosza

Uznaje się, iż kozłowanie rozpoczyna się w momencie, w którym zawodnik odbija piłkę o podłoże, toczy po boisku lub umyślnie odbija od tablicy kosza, a następnie ponownie dotyka piłki, nim dotknie ona innego zawodnika. Uznaje się, iż kozłowanie kończy się w momencie, w którym zawodnik pozwoli spocząć piłce na jego ręce lub dotknie piłkę obiema rękami jednocześnie.

Zawodnik może ponowić kozłowanie, gdy stracił posiadanie żywej piłki z powodu:

  • rzutu z gry;
  • dotknięcia piłki przez przeciwnika;
  • podania, przy którym inny zawodnik dotknął piłki;
  • poprawy chwytu piłki, przy którym innym zawodnik dotknął piłki.

Nielegalne ponowienie kozłowania nazywane jest błędem podwójnego kozłowania, a karą za błąd, jest utrata piłki na rzecz przeciwnika, do wprowadzenia z autu w miejscu jak najbliższym miejscu naruszenia przepisów gry, chyba że znajdowałoby się bezpośrednio za tablicą kosza.

Kozioł można podzielić na różne rodzaje. Ze względu na wysokość, możemy podzielić go na kozłowanie wysokie (do wysokości biodra) i kozłowanie niskie (do wysokości kolana). Można też wyróżnić inne podziały, np. kozłowanie przyspieszające polegające na odbijaniu piłki o podłogę, poprzez wypuszczanie jej przed siebie i dobieganie, co umożliwia szybszy bieg zawodnika.

W koszykówce niepisaną zasadą jest kozłowanie ręką dalszą od przeciwnika, gdyż utrudnia to odebranie piłki przez przeciwnika

Technika kozłowania, którą można poćwiczyć w warunkach domowych.

W pliku załączam wczorajszą prezentację z lekcji online.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

09.11.2020

Witam was na pierwszej zdalnego lekcji wychowania fizycznego.

Na początek poruszajcie się trochę w domu.

Ćwiczenia na równowagę

A tu przygody Oli i Stasia. Obejrzyjcie pierwszy odcinek.

https://www.youtube.com/watch?v=ltr6xhuHvO4&list=PLMgt45qK4F7106_JvvUle6zdqjjA1pW8K&index=1

Pozdrawiam i widzimy się w czwartek na Teams o godzinie 12:00.

Kategorie: 2b