Mikołaj z rolki po papierze to pomysł na kreatywną pracę plastyczną w klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Różne ozdoby i dekoracje wykonywane przed świętami pozwalają stopniowo poczuć klimat nadchodzących dni.

           Praca plastyczna Mikołaj z rolki jest bardzo prosta w wykonaniu – możecie skorzystać też z szablonu do wydruku.
         Do pracy przyda się: Rolka papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych, ewentualnie zwinięty w rulon sztywny papier.  Kolorowe kartki lub wydrukowany szablon naszego mikołaja, który możecie dowolnie pokolorować, odrobina waty, kredki, nożyczki, klej.
         Rolkę od papieru owijamy czerwoną kartką tworząc dla naszego mikołaja ubranko. Dolny brzeg kartki zaginamy pod spód i chowamy w środku rolki, a górny zaginamy na kształt czapeczki. Na czubku czapki przyklejamy pompon z waty, a poniżej dolny brzeg czapki. Teraz przyklejamy wycięte elementy z papieru. Najpierw broda, ale tylko brzegi tak, aby reszta odstawała. Dzięki temu nasz mikołaj będzie bardziej przestrzenny.
         Następnie przyklejamy buzię, wąsy, oczy i nos. Wąsy przyklejamy tylko na środku, a brzegi wywijamy. Oczka możemy przykleić kreatywne, z plasteliny lub narysować. Teraz przyklejamy jeszcze buty również lekko je zaginając, aby nie były płaskie. Pod spód brody doklejajmy mikołajowe rękawice. Moje mikołaje mają buty i rękawice wycięte z kolorowego papieru, ale możecie pokolorować buty i rękawiczki wycięte z szablonu w dowolny sposób.
         W bardziej dopracowanej wersji możemy jeszcze pośrodku przykleić futerko z waty, dorysować pas i guziki.

A poniżej jeszcze inne prace z rolki – oczywiście świąteczne:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA