16 grudnia 2020 r.
Dzień dobry 😉
Zapraszam do rozgrzewki … 😉
Cały czas ćwiczymy nasze stopy. Dzisiaj przygotujcie piłkę i do dzieła.
- Siad ugięty. Stopy obejmują piłkę. Ręce oparte na podłodze z tyłu. Wyrzucacie piłkę stopami w górę.
2. Leżenie tyłem. Nogi w górze. Na stopach leży piłka. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Waszym zadaniem jest utrzymać piłkę na stopie.
3. Leżenie tyłem. Nogi w górze. Na stopach leży piłka. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Obracanie piłki stopami.
4. Leżenie tyłem. Nogi w górze. Na stopach leży piłka. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Podrzucacie piłkę i chwytacie opadającą piłkę stopami.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pani Ewa
9 grudnia 2020 r.
Witajcie !
Rozgrzewka 😉
Kontynuujemy przeciwdziałanie i zapobieganie płaskostopiu …
- Siad ugięty. Dłonie oparte na podłodze z tyłu. Stopy zgięte podeszwowo, palce stóp oparte na woreczkach, pięty uniesione nad podłogę. Zataczacie woreczkami kółka po podłodze.
2. Siad ugięty. Dłonie oparte na podłodze z tyłu. Przed stopami na podłodze leży woreczek. Chwytacie woreczek palcami jednej stopy i podnosicie go nad podłogę, a następnie odpychacie się rękoma od podłogi i wykonujecie pełen obrót wokół własnej osi i opuszczacie woreczek na podłogę.
3. Siad ugięty. Dłonie oparte na podłodze z tyłu. Przed stopami na podłodze leży woreczek. Chwytacie woreczek palcami jednej stopy i wyrzucacie w górę.
4. Leżenie tyłem. Nogi ugięte. Pale obu stóp trzymają woreczek. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Przechodzicie do leżenia przewrotnego, z położeniem woreczka na podłodze za głową.
Miłej zabawy 😉
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pni Ewa
2 grudnia 2020 r.
Dzień dobry Kochani !
Zaczynamy od rozgrzewki … 😉
Kontynuujemy przeciwdziałanie i zapobieganie płaskostopiu …
- Leżenie tyłem . Nogi zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym. Stopy oparte o ścianę. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Maksymalnie podkurczacie palce obu stóp, wytwarzacie „tunel” pod stopami. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
2. Leżenie tyłem. Nogi zgięte w stawach biodrowych i kolanowych pod kątem prostym. Stopy opieracie o ścianę. Ręce w pozycji „skrzydełek” leżą na podłodze. Przesuwacie stopy ruchami gąsienicy w górę. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
3. Siadacie na krześle. Stopy oparte na podłodze. Naprzemiennie podkurczacie i prostujecie palce. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
4. Siadacie na krześle. Nogi wyprostowane, pięty oparte na krześle. Paluchy stóp złączone. Naciskacie paluchem jednej stopy na paluch drugiej stopy. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
Powodzenia 😉
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pani Ewa
25 listopada 2020 r.
Dzień dobry Kochani !
Dzisiaj kolejna porcja ćwiczeń …
Ale najpierw rozgrzewka 😉
Kontynuujemy przeciwdziałanie i zapobieganie płaskostopiu …
- Siad prosty. Nogi w rozkroku. Dłonie oparte na podłodze z tyłu. Wykonujemy obszerne krążenia stóp. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
2. Siad prosty. Dłonie oparte na podłodze z tyłu. Naprzemiennie maksymalnie zginamy grzbiet i podeszwę stóp. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
3. Siad ugięty. Podeszwy stóp złączone. Wyprost nóg w stawach kolanowych z utrzymaniem złączonych podeszwami stóp. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
4. Siad ugięty. Dłonie trzymają podwinięte palce stóp. Dążycie do wyprostowania dłońmi palców stóp z jednoczesnym oporowaniem stopami. W ten sposób wzmacniamy mięśnie wysklepiające stopy.
Powodzenia 😉
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pani Ewa
18 listopada 2020 r.
Dzień dobry Kochani !
Niestety sytuacja zmusza nas do pozostania w domach, ale to nie znaczy, że nie możemy dbać o naszą sylwetkę i prawidłową postawę dlatego zachęcam Was do wykonywania ćwiczeń.
Zaczniemy od rozgrzewki …
Zaproponuję Wam dzisiaj kilka ćwiczeń zapobiegających płaskostopiu.
Objaśnienia skrótów i terminologii:
RR – ramiona
NN – nogi
N – noga
PW – pozycja wyjściowa
T – tułów
PN – prawa noga
LN – lewa noga
- Naprzemienne przyciąganie i odwiedzenie palców stóp w siadzie prostym – czyli na kolana i daleko 😉
- Siad o NN ugiętych z kolanami rozchylonymi na zewnątrz, podeszwy stóp stykają się ze sobą, dłonie obejmują grzbiety stóp, rozchylanie kolan łokciami na zewnątrz niewielkim opadem T w przód.
- Leżenie tyłem z kolanami rozchylonymi na zewnątrz, stopy zwrócone podeszwowo do siebie – pamiętacie? bijemy brawa 😉
- Zwijanie gazety palcami stóp.
- Rwanie gazety palcami stóp i wrzucanie podartych kawałków do pojemników.
- Chód „gąsienicy”, na zewnętrznych krawędziach stóp i na piętach wokół gazety leżącej na podłodze.
- Leżenie tyłem, toczenie piłki po ścianie stopami.
8. Zbieranie rozrzuconych kasztanów z podłogi i wrzucanie do pojemników.
9. Siad na krześle, podudzia zbliżone do siebie, poduszeczka między kolanami. Pełny wyprost NN, połączony ze zgięciem grzbietowym stóp z piłką o ciężarze 1 kg lub ruch jest oporowany przez drugą osobę.
10. Nauczanie nawyku pracy mięśni osłabionych stóp poprzez napinanie stopy nie odrywając palucha.
11. Leżenie tyłem z kolanami rozchylonymi na zewnątrz, przekazywanie woreczka palcami stóp.
12. Leżenie tyłem, NN w rozkroku, rodzic staje w rozkroku tak, aby jego NN znajdowały się po stronie zewnętrznej kończyn dolnych leżącego – próba powiększenia rozkroku przez ćwiczącego.
13. W leżeniu tyłem chwyt szarfy palcami stóp – rowerek.
Powodzenia 😉
Pozdrawiam Was serdecznie,
Pani Ewa