Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb. Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Jeśli nie macie barwnika można użyć farby plakatowej lub innej podobnej i po wypieczeniu pomalować rysunek farbami lub farbą w sprayu. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D.

Wypiekanie prac z mikrofali lub piekarniku

Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. Zamiast kuchenki mikrofalowej można użyć piekarnika. Trwa to znacznie dłużej i trzeba obserwować, aby choinka się nie spiekła. W piekarniku wypiekamy około kilku minut w temp 200C.

        Tak więc zabawa jak najbardziej fajna, bo składa się zarówno z elementu tworzenia, eksperymentowania, a za każdym razem uzyskujmy inny efekt Możemy tym sposobem stworzyć zarówno ciekawą prace plastyczną jak również kartkę świąteczną.

Nanosząc na pracę klej i posypując ją brokatem wzmacniamy jej efekt 3D. Przed wypieczeniem choinki na masę można poukładać duże kryształki soli, po wypieczeniu będą ładnie się trzymać. Na końcu można też dodać cekiny lub inne ozdoby w zależności od Waszego gustu i Waszych chęci.