Pisanki 3D to prosta i bardzo efektowna praca plastyczna z rosnących farb. Idealny pomysł na zabawę w wielkanocnym klimacie.

          Do wykonania rosnących farb potrzebujesz: mąkę, sól, wodę, miseczki, wykałaczki lub patyczki do mieszania i nakładania farby. Barwniki lub farby (np.: plakatowe, tempery, akrylowe) do nadania naszej masie koloru. Przestrzenne pisanki wykonujemy na sztywnej kartce z bloku technicznego.

      Do wykonania jednej pisanki potrzebujesz około 3 łyżki mąki, trzy łyżki soli i odrobinę wody, aby uzyskać płynną konsystencję. Do gotowej gęstej, ale płynnej masy dodajemy farby lub barwnik, aby uzyskać wybrany kolor.

       Gotowe farby nakładamy na sztywną kartkę patyczkiem lub wykałaczką. Możecie skorzystać z gotowych szablonów lub tworzyć swoje własne projekty pisanek według indywidualnych pomysłów.

      Namalowane pisanki wkładamy na około 30 sekund do minuty do mikrofali. Można też skorzystać z piekarnika, ale trwa to dłużej i trzeba obserwować pracę, aby się nie spiekła. Gotowe pisanki maja piękne intensywne kolory i przestrzenną strukturę z efektem 3D.