Co można zrobić z kamieni? Pewnie nie raz się zastanawiacie. Poniżej przedstawiam zbiór kilkunastu pomysłów na aktywności dla dzieci w różnym wieku. Trochę zabaw sensorycznych, edukacyjnych, ruchowych i pomysły na prace plastyczne.

Kamienie mają w sobie coś pięknego, co fascynuje i zachęca do tworzenia, zabawy, dotykania i oglądania ich. Jeśli nie macie w domu kamieni, to z pewnością bez problemu znajdziecie je podczas spaceru.

Zabawa w kółko i krzyżyk

Kamienne buzie i rysowanie postaci

Kamienne litery

Kamienne lampiony

Na słoik nakładamy kapkę kleju na gorąco, a następnie doklejamy dowolny kamyk. Przytrzymujemy kilka sekund i doklejmy kolejny kamień. Kamyki mogą być różnej wielkości i grubości całość na końcu będzie się komponować bardzo ładnie. Pomiędzy kamykami zostawiamy niewielkie przestrzenie przez które będzie przenikać światło. Wszystko dokładnie widać na zdjęciach poniżej.

Zabawa w sekrety

Trzeba wykopać w ziemi dołek, ułożyć w nim swoje znalezione skarby, przykryć szkiełkiem i zakopać. Najważniejszym elementem zabawy oprócz tworzenia cudnych kompozycji jest, aby ukryty skarb zachować w tajemnicy i zapamiętać jego miejsce. Sekrety pokazuje się koleżankom /kolegom w wielkiej tajemnicy.

Kamienne stworki

Kamienne stworki to zabawa plastyczna z wykorzystaniem elementów natury. Taka twórczość nie tylko pobudza dziecięcą wyobraźnię, ale daje ogromne możliwości twórcze. Możecie wykorzystać elementy natury, guziczki, plastelinę, włóczkę i tworzyć dowolnie, co Wam wyobraźnia podpowie.

Dopasowywanie kamieni do odrysowanych kształtów