Choinka z papieru 3D to prosta i efektowna praca plastyczna, która może być piękną dekoracją domu podczas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

              Wspólne wykonywanie prac świątecznych zawsze nastraja pozytywnie na święta i pozwala wczuć się w klimat rodzinnych chwil. Parce plastyczne takie jak choinka z papieru są łatwe w wykonaniu i z pewnością większość dzieci poradzi sobie z taką propozycją przy niewielkiej pomocy rodziców.

             Do wykonania choinki z papieru potrzebujecie: kolorowy papier, nożyczki, kartkę z bloku technicznego, rolkę od papieru toaletowego lub ręcznika kuchennego, szeroką bezbarwną taśmę klejącą.

              Z bloku technicznego wycinamy trójkąt, możecie używać dowolnego koloru kartki. Ładnie wygląda zarówno kolor biały, zielony, czerwony jak i granatowy. W wyciętym trójkącie wycinamy okienko tak, aby została tylko rama podtrzymująca kształt choinki. W pustą przestrzeń naszej choinki przyklejamy pasma transparentnej taśmy jeden obok drugiego. W ten sposób tworzymy konstrukcję naszej choinki.

             Teraz z kolorowego papieru wycinamy paski mogą być różnej szerokości od 0.5cm do około 1cm. Kolorowe paski nawijamy na wykałaczkę tworząc z nich spiralki. Zwinięte spiralki przyklejamy do naszej choinki. Wszystko powinno się elegancko trzymać na wcześniej przyklejonych pasmach taśmy.

             Już po chwili nasza choinka będzie gotowa, teraz z rolki wycinamy podstawę do choinki i możemy się cieszyć piękną pracą.